Září 12

Co se bude hrát

Zatím předběžně domluvené larpy:

 

Popis larpů:

Soud bez soudce

pro koho: 7 hráčů (7 obojetných)
larpová databáze: ???
popis: Jste po smrti. Možná jste čekali konec, černotu, po níž už není nic. Možná jste třeba i očekávali nějakou jinou formu existence. Přesto pro vás bylo překvapením, že není úplně pravda, když se říká: „Do hrobu si nic nevezmeš.“ Vždy si totiž s sebou nesete odpovědnost za své činy. Světlo na konci tunelu se přibližuje…
Soud bez soudce je čistě argumentační, dramatický a vážně laděný komorní LARP. Hráči se částečně sami podílejí na tvorbě postav a mají relativně volné pole působnosti pro dotváření detailů. Zosobňují zesnulé, kteří odešli z tohoto světa se zatíženým svědomím. Zatímco se v omezeném čase snaží ostatní přesvědčit o tom, že jich vina není tak těžká, musí rozhodnout, který z nich se dopustil největšího provinění.

Den bez Trifidů

pro koho: 6 hráčů(3 muži, 3 ženy)
larpová databáze: ???
popis: Příběh pro příznivce sci-fi, záhad, nebezpečí. Svět na pokraji zkázy. Hodiny ukazují za pět minut dvanáct. Skupina osobností na misi klíčového významu, kde není vše tak, jak se zprvu zdá. Podaří se splnit poslání? Překoná posádka veškeré překážky? Zapíší se postavy do historie?
To je to, oč tu běží

 

Klub přátel anglické magie

pro koho: 7 hráčů (5 mužů, 2 ženy)
larpová databáze: ???
popis: Existuje řada dochovaných historických záznamů o zázracích, dílech ďáblových, kouzlech a dalších stopách použití magie. Na počátku devatenáctého století přišla v Anglii vlna populárního zájmu o tyto dokumenty a utvořily se různé skupiny, které se zabývaly jejich studiem a snahami o návrat magie do tohoto světa. Co všechno lze magicky dokázat? Jak to funguje? A proč po roce 1500 najednou dramaticky klesl počet dochovaných dokumentů s okultní tematikou? Tyto a jiné otázky si kladou urození gentlemani z Klubu přátel anglické magie.
Mezitím Napoleon za kanálem sbírásvá vojska a připravuje invazi na Britské ostrovy. Jak to, že změnil své plány a netáhne na Rusko? Kdo ho přesvědčil? A jak mu zabránit v jeho plánu? Jen samé otázky – a na odpovědi je času pramálo. Skupina zdánlivě nesouvisejících cestujících ve vlaku do Londýna ale může mít v rukou osud Anglie.
(Hra je volně napsána na motivy knihy Jonathan Strange & Mr Norrell od britské autorky Susanny Clarkové.).

Poprask na Olympu

pro koho: 8 hráčů(4 muži, 3 ženy, 1 obojetná)
larpová databáze: ???
popis: Na bájném Olympu se schyluje k hostině. Bohové, kteří sem přicházejí, jsou často krutí, malicherní, ale i lidští, a tak řeší nejen božské ale i lidské problémy. Hádes počítá duše, Afrodita si lakuje nehty a Zeus se už poohlíží po další smrtelné krasavici, přičemž Hera jej sleduje ostřížím pohledem. Hned za dalším oblakem se Athéna marně snaží Áreovi vysvětlit, že trocha taktiky je často mnohem výhodnější než útok typu „nas mnogo“? Pro dnešní hostinu je připraveno speciální překvapení. Na Olymp byli Diem pozváni dva smrtelníci. Jak se budou cítit mezi bohy? A jak to na takové božské hostině vůbec vypadá?
Pojďte si s námi zahrát na řecké bohy a hrdiny. Při řešení zásadních božských problémů si určitě odpočinete od všech pozemských starostí. Larp je komický a je koncipován jako řecká komedie. Velmi se tedy doporučují teatrální proslovy, přehnaný patos a rozmáchlá gesta. Hráči představují až na dvě výjimky jedny z nejvýznamnějších bohů řeckého panteonu.
Vzhledem k mírně lechtivému pozadí příběhů jednotlivých postav, larp doporučujeme spíš 18+.

Heart’s Blood

pro koho: 8 hráčů (5 mužů, 3 žen)
larpová databáze: 
info
popis: Nejslavnější novela od Brama Stokera byla převedena na divadelní scénu, na filmové plátno a jako Heart’s Blood konečně i do larpu. Hra z knížky přebrala základ příběhu a postav, ale oba prvky jsou upraveny ve prospěch hratelnosti a doplněny řadou originálních herních mechanik. Byla několikrát uvedena a mezi jednotlivými běhy dolazována pro české publikum. Postupně se české běhy jak naskriptovaným dějem, tak celou filosofií hry natolik vzdálily od originálu, že si pro přehlednost zaslouží vlastní záznam.
Oproti Nathanově předloze přibyla třetí ženská postava, některé herní mechaniky a ještě větší volnost hráčů zavádět do děje odchylky od Stokerovy knižní předlohy. Čím dále hra postupuje, tím vágnější jsou popisy scén a konec příběhu, stejně jako i některé reálie, jsou v podstatě v rukou hráčů.
Může se Benjamin stát upírem a zakousnout si svou drahou Minu sám? Může Lucy přežít do konce románu? Můžou Draculu zradit jeho vlastní transylvánské společnice? Jistěže! Zapomeňte na to, co jste četli ve Stokerové románu – ve vaší hře může být všechno jinak.

Ook!

pro koho: 8 hráčů (8 obojetných)
larpová databáze: 
info
popis: Čtenář kráčel dlouhou potemnělou chodbou, lemovanou policemi šeptajících knih. Povědomě vzal do rukou jeden svazek a zastavil se. Snad na minutu, snad na pár dní. Odložil dočtenou knihu zpět na místo a pokračoval v chůzi. Na zažloutlých stranách opět zemřel dánský princ.
„Mohu vám nějak pomoci?“ vystoupil z vazby Schrödinger a sklonil se vedle ležícího nešťastníka.
„Klademe si podobné otázky, doktore.“ Odvětil Hamlet a sevřel si smutně vlastní lebku v rukou.
Pro 6-12 literárních postav, 2-3 čtenáře a jednoho op.. knihovníka. Larp využívá knihy jako nástroje a symbolu. Lze uskutečnit v libovolné místnosti obsahující větší než malé množství tohoto nosiče informací. Náročnost na přípravu a rekvizity minimální, náročnost na fantazii a kreativitu střední. Kooperativní hra s minimem stresových situací, vhodná pro začátečníky, děti a introverty. 

Moon

pro koho: 10 hráčů (6 mužů. 1 ženy, 3 obojetné)
larpová databáze: 
info
popis: LARP se bude organizovat pouze, pokud o něj bude zájem!!! Moon je krátký komorní LARP vycházející volně z prostředí světa známého sci-fi seriálu Firefly. Staví na propracovaných příbězích každé z postav a důležitých rozhodnutích, která musí učinit za ostatní obyvatele osady. Věříme, že hra hráčům poskytne materiál k zamyšlení a hledání odpovědí na různé otázky a že se stane víc než „jenom“ zábavou.

Ryby

pro koho: 9 hráčů (9 obojetných)
larpová databáze: 
info
popis: 
„Víte, já chtěl prostě jen žít. V pohodě, na útesu, nestarat se. Ale přišel žralok, revoluce… a pak už šlo všechno do sasanek.“ Mořská okurka

Vítejte na korálovém útesu v průzračných oceánských vodách. Na první pohled idylický ráj, na druhý nebezpečná džungle plná kriminality, násilí a drog. Zatímco bohaté ryby žijí ve středu korálu v pohodlí a luxusu rybích sídel, kde na ně nemůže téměř žádný predátor, početná rybí spodina živoří na okraji. Mezi těžce pracující dělnickou třídou tuňáků i přetěžovanými hejny sardinek již bublají zárodky podvodní revoluce s touhou vymanit se prastarým nespravedlivým pořádkům. Tohle bude velké. Bude to revoluce.
Jenže co když se oběví ještě palčivější problém? K útesu se blíží krvelačný predátor nejvyššího stupně, zubatá zhouba, nespící paryba a postrach oceánu, Žralok! Je jisté, že některé z ryb padnou za oběť. Kdo bude obětován? Kdo přežije? Jak se podvodní společnost zmítaná sociálními rozdíly postaví ke smrtelné hrozbě?
Každé rozhodnutí má následky, které musíš nést, ať už jsi sardinka, nebo perutýn…
Podvodní drama slibující moře emocí a oceán legrace. Slibujeme vám dvouhodinový zážitek vhodný i pro neplavce. V tomto konverzačním larpu se vžijete do kůží a šupin všemožných obyvatel korálového útesu. Hra je určena pro 9 postav, není potřeba plavek ani neoprénů, postačí vlastní fantazie a dobrá vůle hrát. Larp je vhodný pro začínající potěr i protřelé štiky larpových vod. Věnuje se tématům lásky, zrady, povinnosti a hodnoty jedince ve společnosti.

Hunger games

pro koho: 8 hráčů (4 muži, 3 ženy, 1 obojetný)
larpová databáze: info

popis: 
Komorní larp na motivy stejnojmenné trilogie. Příběh ze vzdálené budoucnosti, kde půjde o záchranu holého života. Čekají tě nesnadná rozhodnutí, která mohou otřást základy tvých hodnot – přátelství, důvěry, schopnosti přinášet oběti.
Larp začíná přesně tam, kde celá trilogie končí. Hráčům je ponechána docela volnost v rozhodnutích, které mohou ovlivnit závěr příběhu. Jedná se o emočně a příběhově silný larp, který však mohou hrát i prvohráči.

Vraní pohled

pro koho: 5 hráčů (5 obojetných)
larpová databáze: info

popis: 
„Drahá rodino, vážení přátelé a smuteční hosté, se smutkem v srdci jsme se zde dnes sešli, abychom zavzpomínali na báječnou vránu, která vnesla mnoho dobrého do životů nás všech. Sešli jsme se také ovšem, abychom zjistili, co za její smrt může – a zejména abychom zajistili, že stejný osud nepotká žádnou z nás. Jsme vrány a tak to vrány dělají.“

Vraní pohřeb je krátká hra pro nejlépe jednociferný počet hráčů ve frekventovaném prostoru. Hráči by měli být dopředu upozorněni, že může v průběhu hry dojít k interakci s nehrajícími, fyzickému kontakt rukou a nadprůměrnému množství křiku (i na larp).

Georgovy děti

pro koho: 4-8 hráčů
larpová databáze: ???

popis: 
Experimentální impro hra, kde každý z nás bude hercem v improvizovaném příběhu (taký mix mezi larpem, storytellingem a divadlem) rovněž i režisérem, který bude příběh uvádět a navozovat prostředí a atmosféru.

Příběh o dětech v postapo světě bez dospělých. Děti jsou ve věku 7-12 let na cestě za nalezením záhadné postavy známé pouze jako George. Musí se každý den vzbudit, najít jídlo a pokračovat v cestě za Georgem než zapadne slunce. Je George vůbec skutečný? Není to jen pouhá legenda? Nebo jim možná bude moci říct, kam se poděli všichni dospělí?

Capponiho pád

pro koho: 3-8 hráčů
larpová databáze: ???

popis: Píše se rok 1921 a mladý ambiciózní policejní důstojník Peter se pouští do nelehkého úkolu – chce přivést před spravedlnost mocného šéfa mafie Andre Capponiho. Chicagské podsvětí však skrývá mnohé nástrahy a nebezpečí.
Jak vše dopadne bude záležet jen na tobě!

Hosté na večeři

pro koho: ???
larpová databáze: ???

popis: Příběhová hra (styl divadelní improvizace) o slavnostní večeři v okázalé vile, která se změní ve vraždu. Hosté na večeři, vytvoření ve stylu Agathy Christie a filmů jako jsou Vražda na večeři nebo Stopa, jsou zábavnou taškařicí vedoucí přes večeři a vraždu až k závěrečnému rozřešení. Stanete se stárnoucím britským lordem, který toho nemá moc na práci a hledá nějaké vzrušení? Či snad zhýčkanou neteří, která chce celé dědictví jen pro sebe? Nebo si zahrajete zmateného domácího hosta, který nemá ani ponětí o tom, že je figurkou v plánech někoho jiného?